پنج اشتباه رایج در تولید محتوا

فرآیند تولید محتوا روز به روز در حال پیشرفت و افرایش است؛ طوری که گزارشها نشان میدهد که 79 درصد بازاریابان قصد دارند در سالهای پیشروز به تولید محتوای بیشتری بپردازند. از طرفی تولید محتوا کاری راحت و آسان نیست و به انرژی و زمان زیادی نیاز دارد. این مقاله صد دارد به پنج تا از رایجترین اشتباهات در تولید محتوا اشاره کند.

استفاده از محتوا در فرمت غلط

برنامهریزی، تهیه و تولید یک قطعه محتوای با کیفیت نبردی بزرگ برای بازاریابان محسوب میشود؛ چرا که نحوه تولید و ارائه محتوا به مخاطبان از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برای بازخورد بهتر محتوا، رقبای خود را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید از محتوا بهترین بازدهی را داشته باشید. طبق گزارشات اعلام شده 93 درصد از بازایابان در کشور انگلستان از وبلاگ برای تولید محتوا استفاده میکنند و 80 درصد از رسانههای اجتماعی برای تولید محتوا استفاده کرده و 78 درصد نیز خبرنامههای الکترونیکی را بهکار میبرند. همچنین در این نظر سنجی 28 درصد بازاریابان اعلام کردهاند که از 22 درصد از گزارشهای دیجیتال و 16 درصد از مجلات دیجیتال استفاده خواهند کرد. با توجه به ارقام و آماری که در این گزارشها نشان میدهد اگر شما ازاین ابزارها برای تولید محتوا استفاده کنید مسلما موفقیت چشمگیری خواهید داشت.

مشارکت کم خواننده

یکی دیگر از اشتباهات رایج در تولید محتوا، مشارکت نکردن خواننده است؛ بنابراین شما باید طوری برنامه ریزی کنید تا خواننده روی قسمتی از محتوا تمرکز کند تا مطمئن شوید مخاطبان به محتوا چسبیدهاند تا با پیام و مقصودتان ارتباط برقرار کنند. اگر بتوانید محتوا را طوری تولید کنید که کاربر 8 ثانیه، 30 ثانیه یا شاید یک دقیقه با آن ارتباط برقرار کند؛ کار خود را به خوبی انجام دادهاید. از طرفی حواس پرتی یکی از بزرگترین مشکلات مردم است که باعث میشود خوانندگان از محتوای شما دور شوند؛ بنابراین باید از روشی استفاده کنید که توجهشان را حفظ کنید. چند نکته وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها تمرکز مخاطبان خود را حفظ کنید که عبارتند از:

سوالات خود را در متن بپرسید

ده نکته طلایی برای دریافت بهترین نتیجه از تبلیغات آنلاین
بیشتر بخوانید

مفهوم و پیام خود را مشخص کنید

محتوا را تعاملی تولید کنید

متن قابل درک متنشر کنید

قدرت تصاویر را دست کم نگیرید

صرف زمان زیاد برای تولید محتوا

اگر از بازاریابان درباره چالش و مشکلات آنها بپرسید؛ مسلما با عباراتی اعم از کمبود منابع، مهارت و زمان مواجه میشوید و بدون توجه به مشکلات پروژه این سه چالش همیشه در راه است؛ طوری که بازاریابان همواره با کار بیش از حد برای انجام در مدت زمان کم مواجه هستند. از طرفی سوالی که پرسیده میشود این است که این موانع چگونه روی موفقیت تاثیر میگذارند؟ اگر زمان کمی دارید و همینطور از اولویتهای رقابتی بالایی دارد. میتوانید از زمانهای اضافی که در مسیر خانه و تایمهای استراحت دارید  برای تولید محتوا استفاده کنید. از طرفی برای مقابله با کمبود منابع میتوانید از تکنولوژیو دانش روز دنیا استفاده کنید و اگر مهارتتان کم است با بهرهگیری از منابع آنلاین مانند اینترنت میتوانید دانش خود را افزایش دهید.

تناسب نداشتن محتوا با نام تجاری کسب و کارها

با توجه به مطالبی که توسط تیمها و افراد مختلف تولید میشود معمولا دشوار است که تمام پیامها با هم هماهنگ باشند. طبق تحقیقاتی که روی سایتهای بزرگ انجام شده؛ بیش از نیمی مطالب و محتواهای هماهنگ با یکدیگر نداشتند که باعث میشود کیفیت خوبی نداشته باشند. اما چگونه میتوان محتوای مرتبط و پایدار تولید کرد؟ استفاده از نام تجاری، بهکارگیری قواعد آسان برای تمامی کارمندان و محتوا را برای رسیدن به اهداف خود تولید کنید.

عجله بیش از برای تولید محتوا

بسیاری از بازاریابان قبل از اینکه قدم اولی را تولید محتوا بردارند به سرعت سراغ گام بعدی میروند تا بیش از حد زمان نبرد؛ اما زمان آن رسیده که بازاریابان قدمی به عقب برداشته و دلایل و اهداف خود را برای تولید محتوا بررسی کنید و با تمرکز بیشتری گام بردارید.

4.5/5 ( 6 نظر )
برچسب‌ها, ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

2 دیدگاه برای “پنج اشتباه رایج در تولید محتوا”

 1. خیلی مطلب خوبی بود مرسی از نویسنده عزیز.
  به نظرتون چقدر مطلب در هفته مناسب یک وبلاگه پس؟

  1. با سلام احترام
   نوید عزیز
   ممنونم از شما
   اگر شما هفته ای سه عدد محتوا با کیفیت اپلود کنید می تونید رشد خیلی خوبی در سایت خود داشته باشید
   اگر نیاز به مشاور بیشتر دارین میتونید با مجموعه محتوا ایده ال تماس بگیرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

 • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد