۵ نکته برای ارتقاء استراتژی‌ بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، یکی از رایجترین شیوههای بازاریابی در دنیای امروزی است.

کسبوکارهای مختلف برای افزایش فروش، افزایش ترافیک سایت و برقراری ارتباط با مشتریان و جلب رضایت آنها، از بازاریابی محتوایی استفاده میکنند. تمرکز بیشتر روی بازاریابی محتوایی، سبب ایجاد نوعی رقابت در دنیای محتوا شده است. به همین دلیل است که همواره باید به فکر ارتقاء استراتژیهای بازاریابی خود باشید.

ارتقاء استراتژیهای بازاریابی، بسیار راحتتر از آن چیزی است که فکر میکنید. با در نظر داشتن این چند نکته میتوانید در سال میلادی جدید، استراتژیهای بازاریابی محتوایی خود را بازبینی کنید و ارتقاء دهید.

تحلیل دادهها،تنظیم وایجاد اهداف بازاریابی

قبل از تغییر دادن استراتژیهای بازاریابی خود، ابتدا محتوای موجود و نتایج حاصل از آن را بررسی و تحلیل کنید. نقاظ ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. بعد از این بررسیها است که متوجه میشوید کدام بخش از محتوای شما نیاز به تغییر و بازبینی دارد و تغییر دادن کدام بخش میتواند استراتژی کلی شما را بهبود ببخشد.

مثلا ممکن است تا به حال در فرایند بازاریابی محتوایی، آنقدر که انتظار داشتید، نتوانستهاید، تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید. از این پس باید تمرکز خود را روی افزایش تعداد مخاطبان بگذارید و با در نظر داشتن این هدف، محتوای مورد نظرتان را تولید کنید.

شناسایی مخاطبان و تاثیرگذاری روی آنها

استراتژیهای بازاریابی برای همهی انواع کاربران و مخاطبان، جواب نمیدهد. به همین دلیل است که باید برنامههایی برای شناسایی مخاطبان خود داشته باشید تا بفهمید آنها چه میخواهند و چطور میتوانید توجه آنها را جلب کنید.

آشنا شدن با روحیات و سلایق مخاطبان، شما را برای تبیین استراتژیهای موثرتر برای بازاریابی محتوایی، راهنمایی میکند. با کمک این اطلاعات به ظاهر پیشپاافتاده ولی حیاتی، میتوانید برای تولید محتوا، تبلیغات و تاکیتکهای فروش در شبکههای اجتماعی، استراتژیهای تاثیرگذاری ارائه دهید.

محتوای هدفدار، محتوایی است که سوالی از سوالات مخاطبان را پاسخ میدهد یا مشکلی از آنها حل میکند. بعد از مدتی که از آغاز کسبوکارتان بگذرد، به خوبی میتوانید مخاطبانتان را بشناسید. باید محتوای هدفمند، با توجه به نیازها و سلیقههای آنها تولید کنید. اگر تا بهحال در این کار، موفق نبودهاید، زمان تغییر دادن استراتژیهایتان فرا رسیده است.

فعالیت در شبکههای اجتماعی

به گزارش سایت Social Media Examiner، در حدود ۹۶ درصد از صاحبان کسبوکارهای کوچک، از شبکههای اجتماعی استفاده میکنند ولی فقط ۹۲ درصد از آنها موافقاند که حضور در شبکههای اجتماعی، برای کسبوکار آنها بسیار ضروری است.

بعضی از صاحبان کسبوکارها از این واقعیت بیخبراند که شبکههای اجتماعی تاثیری بسیار قابل توجه در بهبود نتایج بازاریابی محتوایی دارد. آیا شما از شبکههای اجتماعی برای کسبوکار خود استفاده می کنید؟

چگونه یک محتوا حرفه ای برای شبکه اجتماعی تولید کنیم
بیشتر بخوانید

اگر قبلا از شبکههای اجتماعی برای کسبوکار خود استفاده کردهاید، بد نیست که نگاهی به گذشته و فعالیتهای خود داشته باشید. نتایج آنها را بررسی کنید و از ابزارهای مختلف برای دریافت اطلاعات در مورد مخاطبانتان، استفاده کنید.

اگر تا بهحال در شبکههای اجتماعی حضور پیدا نکردهاید، حتما در شبکههای اجتماعی پرطرفدار، با توجه به زمینهی فعالیتتان، حضور فعالی داشته باشید و چند وقت یکبار، سوابق فعالیتهای خود را بررسی کنید. به طور مرتب برای آنها محتوای جذاب و مخاطبپسند تهیه کنید.

تولید محتوای متنوع برای مراحل مختلف فروش

این روزها محتواهای ویدیویی را همهجا خواهید دید و تعداد آنها روزبهروز بیشتر میشود. به نظر میرسد که همهی کسبوکارها دنبال استفاده از این فرصت هستند و از محبوبیت ویدیو، برای ارتقاء کسبوکار خود استفاده میکنند. شما هم باید با توجه به مراحل مختلف خرید، یا سایر بخشهای مرتبط با کسبوکار خود، محتوای ویدیویی مناسب تهیه کنید.

همیشه، محتوای متنی، بهترین انتخاب نیست. گاهی باید دنبال شکلهای جدید تولید محتوا باشید. همیشه سلیقهی مخاطب و ترند روز را در نظر بگیرید. برای معرفی محصول، به اشتراک گذاشتن تجربهی مشتریان و مواردی از این دست، میتوانید محتوای ویدیویی تولید کنید. هنگام تولید محتوای ویدیویی، این نکته را فراموش نکنید که محتوای تولید شده، کوتاه و خلاصه باشد. ویدیوهای ۱ تا ۲ دقیقهای، برای اینکار مناسب است.

در اختیار گذاشتن محتوای خاص

در بخش دیگری از فرایند فروش و معرفی محصول، میتوانید محتواهای دانلودی را در اختیار مخاطبان خود بگذارید. مثلا فایلهای آموزشی مفید، یک نمونه از محتواهای محبوب برای مخاطبان بسیاری از کسبوکارها است. این محتوا را میتوانید در ازای دریافت اطلاعات تماس مثلا ایمیل، در اختیار مخاطبان خود بگذارید.

استفاده از دادهها

بازاریابی محتوایی، به ساخت محتوا و انتشار آن محدود نمیشود. کار بازاریابی با انتشار محتوا به پایان نمیرسد و تازه، آغاز کار است. اطلاعات مرتبط با نتایج بازاریابیها را دستهبندی و تحلیل کنید. با کمک این اطلاعات ارزشمند میتوانید ادامهی مسیر بازاریابی را بهتر طی کنید.

5/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها, , , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد