مزایای محتوای ویدیویی

مزایای محتوای ویدیویی

مسلما در دنیای مجازی یک بار هم که شده با این جملهی محتوا پادشاه است؛ مواجه شدهاید. محتوا به ارائه هر گونه مطب، خبر، اطلاعات و چیزهای تازهای گفته میشود که در قالب متن، ویدیو ( پادکست) و صدا یا همان ویس تولید میشوند. محتوا باعث میشود که مخاطب و یا کاربری که به سایت شما وارد میشود علاقه بیشتری برای ماندن در سایت، خواندن مطالب و دیدن و یا خرید کردن دیگر محصولات نشان دهد؛ بنابراین به محتوا لقب پادشاه دنیای مجازی را دادهاند. از طرفی محتوا علاوه بر جذب کاربرد، برندسازی، معرفی تجارتها باعث میشود تا طبق اصول و الگوریتم موتورهای جستوجو مانند گوگل رتبه بالاتری به سایت شما بدهد. البته نکتهای که در زمینه محتوا قابل توجه میباشد این است که محتواهای تاثیر گذار روی کاربر و موتور جستوجو، محتواهای ارگانیک و یا دست اول هستند؛ یعنی محتواهایی که کپی شده هستند نه تنها باعث افزایش کاربر نمیشوند بلکه نمره منفی به سایت میدهند.

اشکال گوناگون برای تولید محتوا

همانطور که گفته شد محتوا در وب سایت و جذب مخاطب تاثیر شگفت انگیزی دارد؛ اما از طرفی برای تولید و بارگزاری محتوا روی وب سایتها و شبکههای اجتماعی راهکارهای مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها ویژگیهای متفاوتی دارند و تاثیر متفاوتی روی مخاطب میگذارند که یکی از آنها ویدیو است. محتوای ویدیویی مزایا و فواید زیادی برای سایت دارند که عبارتند از:

بازاریابی محتوایی یا حضور بیشتر کاربر در سایت

از آنجایی که در محتواهای ویدویی موضوعات در قالب فیلم به تصویر کشیده میشوند؛ کاربر تمایل بیشتری برای نگاه کردن کامل ویدیو نشان میدهند که این کار باعث میشود فردی که به سایت وارد میشود و فیلم یا محتوای ویدیویی را تماشا میکند؛ مدت زمان بیشتری را در سایت بماند و هرچه کاربران بیشتری در وب سایتی فعالیت کنند و محتواهای آن را مشاهده کنند و یا بخوانند رتبه آن سایت طبق الگوهای موتورهای جستوجوگر افزایش مییابد؛ چرا که کاربر جذب وب سایت شده است.

معرفی واضح محصولات

ده نکته طلایی برای دریافت بهترین نتیجه از تبلیغات آنلاین
بیشتر بخوانید

بسیاری از محصولات در متن به طور واضح جوری که مخاطب بتواند کامل آن را متوجه شود؛ قابل توضیح نمیباشند. بنابراین محتواهای ویدیویی گزینهی بسیار مناسبی برای معرفی محصولات به مشتریان و کاربران میباشد. در ویدیو همه قسمتهای محصول قابل مشاهده است و کاربران میتوانند آن را بهتر و واضحتر درک کنند؛ بنابراین یکی دیگر از مزایایی محتوای ویدیویی برندسازی و معرفی محصولات به بهترین شکل ممکن است.

معرفی کسب و کار

اگر صاحب کسب و کاری متفاوت هستید و یا شرکتی دارید یا کسب وکارهای خانگی، تولید محتوایی ویدیویی بهترین روش برای معرفی کسب و کارتان و برندتان به دیگران است. در محتوایی ویدیوی میتوانید از محل کار و یا محصولاتی که تولید میشوند و حتی مشتریانی که از شما خریداری میکنند مطلب و گزارش تهیه کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

ایجاد اعتماد در مخاطب

تولید محتوای ویدیویی با کیفیت باعث شده مخاطبان با دیدن جزئیات تصاویر و یا فیلم اعتماد بیشتری به محتوایی ویدیویی نسبت به محتوایی متنی و همینطور وب سایت تولید کننده محتوا داشته باشند. از طرفی مخاطبان آگاهیهای بیشتری در محتوای ویدیویی کسب میکنند؛ چرا که در ویدیو دو حس بینایی و شنوایی درگیر میشوند و ذهن کاربران بیشتر درگیر مطالب گفته شده در ویدیو میشود

5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

2 دیدگاه برای “مزایای محتوای ویدیویی”

  1. بازتاب: علی
    1. علی جان
      خیلی خوشحال هستیم که تونستیم رضایت شما رو به دست بیاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد