روش تولید محتوا برای وب سایت های آموزشی

اعتمادسازی یکی از پایه‌هایی است که طالبان دانش و مهارت، برای تحصیل و یادگیری در وبسایت‌های آموزشی، به آن نیاز دارند. اکثر وبسایت‌هایی که دوره‌های آموزشی را تولید و منتشر می‌کنند، از این نکته غافل هستند که باید چشمه‌ای از اعتبار خود را نشان دهند تا بتوانند دانش‌آموزان بالقوه را جذب کنند.

اما چطور می‌توان اعتمادسازی کرد؟
یکی از بهترین روش‌ها برای اعتمادسازی وبسایت‌های آموزشی، تولید و انتشار نوشته‌هایی است که بار علمی و جذابیت منحصربفردی را برای جستجوگران دانش داشته باشد. وبسایت‌های آموزشی می‌توانند این نوشته‌ها را در قالب وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی یا ایمیل به مخاطبان خود برسانند و توجه آنان را جلب کنند.
برای مثال، آموزشگاه زبانی که می‌خواهد اعتماد دانشجویان زبان را جلب کند، باید حداقل مطالبی در زمینه اصول یادگیری و روش‌های مختلف آن، مدرک‌های گوناگون زبان و میزان اعتبار آن‌ها و همایش‌های برگزار شده در این زمینه را منتشر کند.
یا اگر موسیقی‌دانی می‌خواهد تدریس خصوصی داشته باشد، باید گوشه‌ای از مهارت‌هایش را به علاقمندان نشان دهد. این شخص می‌تواند از نواختن خود فیلم بگیرد یا اصول و مبانی اولیه را در قالب وبلاگ در فضای اینترنت منتشر کند. مطمئنا این فرد تعداد بیشتری تدریس خصوصی می‌گیرد، نسبت به کسی که هیچ فعالیتی در فضای وب نداشته است.
علاوه بر بحث اعتمادسازی، تولید محتوا در فضای وب، فواید دیگری هم دارد. ترویج نام آموزشگاه یا استاد، ایجاد صمیمیت بین مخاطب و آموزشگاه و افزایش آگاهی مخاطب نسبت به تخصص آموزشگاه از دیگر فواید آن است.
اما چرا تا وقتی که می‌توانیم با تراکت یا تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی، به مخاطب هدف رسید، از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟ جواب ساده است! هزینه ارزان‌تر، کشش بیشتر، آنالیز بهتر.
هزینه استخدام یک بازاریاب محتوایی و انتشار محتوا در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی نسبت به تبلیغات میلیاردی تلویزیون، پخش هزاران تراکت و اجاره بیلبوردهای میلیونی، بسیار ناچیز است. از آن طرف، در بازاریابی محتوایی، شما می‌توانید فعالیت‌های خود را ردگیری و نتایج را آنالیز کنید، در حالی‌که که در دیگر حالت‌های تبلیغاتی، تقریبا چنین چیزی وجود ندارد.
همچنین، محتوایی که برای فعالیت‌های بازاریابی شما نوشته یا تولید می‌شود، امکان ویرایش دارد. هرکس می‌تواند با توجه به شناختی که از مخاطب هدف خود دارد، محتوای مخصوص آن را بنویسد. از طرفی، خلاقیت در بازاریابی محتوایی، یک اصل مهم و بی‌نهایت است. نیرویی که برای این کار استخدام می‌کنید، باید از تمام ذوق و استعداد خود برای جلب توجه مخاطبان استفاده کند و محتوای مفید و جذابی برای آن‌ها تولید کند.
نکته مهم در بازاریابی محتوایی این است که کار را به کاردان بسپارید! کسی که از دنیای محتوا شناخت داشته باشد، کلمات را بشناسد و هنرمندانه بتواند آن‌ها را کنار هم بچیند. قیمت مناسبی را طلب کند و در زمان معقولی، پروژه را به سرانجام برساند.

تولید محتوای آموزشی
بیشتر بخوانید

 

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها, ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد