اثر محتوا برای وب سایت قسمت اول

نکاتی برای تولید و مدیریت محتوای وب سایت

شاید شما هم سایت های موفق را دیده باشید که دارای درآمد ماهانه و سالانه خوبی هستند و این سوال برای شما پیش آمده باشد که علت موفقیت این سایتها چیست؟ در این مورد باید بدانید که محتوای وب سایت یکی از مهمترین علل موفقیت آن می باشد. در حقیقت یک وب مستر باید در خصوص تولید محتوای وب سایت به نحو تخصصی عمل کند و تمام نکات آن را رعایت کند تا بتواند ارتقا سایت خود را شاهد باشد. ما در این مطلب برخی اصول تهیه محتوا برای وب سایت را منتشر کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

مخاطبان خود را بشناسید

قبل از تهیه مطالب برای سایت، این سؤالات خود بپرسید: چه کسی مخاطب اصلی من است؟ چه چیزی می تواند مخاطب اصلی من را تحت تاثیر قرار دهد؟ این سوالات بسیار مهم هستند و به عنوان یک راهنما برای شما عمل می کنند.

مدلهرم معکوسرا دنبال کنید

خوانندگان وب توجه به این نکته ویژه دارند که آیا سایت شما اطلاعاتی را که آنها نیاز دارند خیلی سریع و در چند ثانیه به آنها نشان می دهد یا آنها باید وقت زیادی را در سایت شما برای گشتن و مطالعه هدر دهند. برای جلب مخاطب پیشنهاد می کنیم که محتویات مطلب یا خبر خود را مانند یک هرم گردآوری کنید. منظور آن است که مهمترین پیام ها و مطالب در بالای صفحه قرار گیرند. سپس، به تدریج اطلاعات دقیق تر و کامل تر را بگنجانید.

به عنوان مثال، شما می خواهید تولید محتوا برای وبسایت خودتان در مورد یک کنفرانس داشته باشید. بر مبنای مدل هرم معکوس، شما می بایست جزئیات مربوط به این کنفرانس را شامل: توضیحات تم، تاریخ و مکان برگزاری ودر بالای صفحه و ابتدای متن عنوان کنید. جزئیات دیگر آن مانند سخنرانان و موضوعات سخنرانی خود را در ادامه بیاورید. اطلاعات دیگری که چندان اهمیتی ندارند مانند برگزارکنندگان کنفرانس، تاریخچه آن کنفرانس و یا فهرست منابع مرتبط را در پایین صفحه و اخر متن عنوان کنید. اینگونه متن ها مخاطب را جذب می کند و مدت زمان بیشتری را در سایت شما به دنبال تکمیل اطلاعات خود می گذراند.

نوشتن جملات کوتاه و ساده

تنظیمات کامنت اینستاگرام
بیشتر بخوانید

در تولید محتوای سایت باید سعی کنید جملات و پاراگراف های کوتاه در حد 30 تا 35 کلمه بنویسید تا خواننده ترغیب به خواندن شود و در این متن های کوتاه هم اطلاعات مفید را بگنجانید. پیشنهاد می کنیم که در  استفاده از اسم ها و افعال دقت لازم را داشته باشید؛ و همینطور از واژه ها و صفت های مناسب و ساده  استفاده کنید. مثلا از واژه هایی مانندآرامشیامبهماستفاده نکنید پیشنهاد می کنیم به جای آنها از کلماتی مانندآرامیااشتباهبهره بگیرید.

استفاده از افعال معلوم و فعال

از افعال فعال و نه منفعل استفاده کنید و حتما هم موضوع جمله را مشخص کنید. مثلا  به جای نوشتنمحصولات را می توان در وب سایت ما سفارش داد،بنویسیدشما می توانید محصولات را در وب سایت ما سفارش دهید.”

فعل معلوم و فعال کمک می کند تا جملات مختصر شوند و همین هم خواننده را به خود جلب می کند. هنگامی که شما به طور مستقیم به مخاطبان صحبت می کنید و مثلا می گوییدشما می توانید آن را انجام دهیدبیشتر جذاب است تا بگوییداین می تواند انجام شود.” امیدواریم اهمیت استفاده از افعال را درک کرده باشید و محتوای مناسب وب سایت را برای خودتان فراهم کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد