اثر محتوا برای وب سایت قسمت دوم

نکاتی برای تولید و مدیریت محتوای وب سایت(بخش دوم)

آموزش تولید محتوای سایت یکی از برترین سرچ ها در اینترنت است که مدیران سایت به دنبال آن هستند تا بتوانند به سوال چگونه تولید محتوا کنیم؟ پاسخ دهند و برخی هم به دنبال سفارش تولید محتوا هستند تا محتوای بهینه برای سایت خود فراهم کنند. در این مقاله برای شما نکاتی را در این مورد منتشر کرده ایم.

کلی گویی در تهیه مطلب ممنوع: نمایش دهید، بگویید

سعی کنید متن خود را به صورت کلیات و اظهارات سطح بالا محدود نکنید. دقت داشته باشید که آوردن نمونه هایی موجود در دنیای واقعی کمک می کند تا خوانندگان وب سایت شما درک بهتری از آن موضوع پیدا کنند و در تجسم کردن و عملی کردن آن گفته مشکلی نداشته باشند. این دو توصیف در نظر بگیرید:

این بهترین اسباب بازی سگ است که می توانید خریداری کنید

یا

این اسباب بازی سگ  100 درصد از مواد طبیعی و با دوام ساخته شده، طوری طراحی شده که در برابر زخمی شدن و غیره مقاوم است و…”

کدام بیان در این دو مثال به شما یک تصویر واضح تر از نوع اسباب بازی سگی که می خواهید بخرید، می دهد؟ جزئیات خاص در شرح دوم نشان می دهد که خواننده می تواند از جزییات مواد به کار رفته در تهیه اسباب بازی مطلع شود و از سایر اطلاعات دقیق تر.

بایدبدانیدکه ذکر اطلاعات دقیق تر و بیان اطلاعات توصیفی در یک متن و یا در مورد یک محصول بهبهینه شدن و بالارفتن SEO محتوای وبسایت شما کمک شایانی می کند و کاربران بیشتری را جذب خود می کند.

استفاده از اصطلاحات غیر فنی

باید بدانید که وب برای همه رده مخاطبی است، نه فقط برای کارشناسان فنی. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اطلاعات گردآوری شده در زمان تولید محتوای وب برای افراد غیر متخصص هم قابل استفاده باشد و آن را به سهولت متوجه شوند. اگر متن دارای اصطلاحات اختصاری است آنها را شرح دهید تا از حالت ابهام و تخصصی بودن بیرون بیایند. و در صورت نیاز لینک های دیگر را هم در مطلب بگنجانید، لینک مقالاتی که کاربر بتواند اطلاعات کامل تری در مورد آن مطلب کسب کند.

این نکته بسیار مهم است که اگر شما در یک موضوع یا صنعت فنی وب سایت دارید، اما می خواهید وب سایت شما کاربران معمولی هم را به خود جذب کند، می بایست به این بعد توجه لازم را داشته باشید و از زبان غیر تخصصی استفاده کنید و یا در طی مقاله گردآوری شده، اصطلاحات تخصصی را شرح دهید.

متن قابل اسکن آماده کنید

مهم ترین عناصر سئو که باید بشناسید
بیشتر بخوانید

علاوه بر قرار دادن مهمترین اطلاعات در بالای هر مقاله، اطمینان حاصل کنید که متن آسان و روان است. اکثر خوانندگان وب صفحه را اسکن می کنند تا قطعه خاصی از اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کننداگر وب سایت شما قابلیت اسکن نداشته باشد، کاربر از آن خارج می شود.

در راستای نکته گفته شده به جای استفاده از پاراگراف های بلند در متن، از لیست های حاوی عدد یا علامت گذاری شده استفاده کنید. به عبارت شاده تر به جای یک صفحه طولانی متن، محتوای را به زبانه های برچسب گذاری شده سازماندهی کنید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها, ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد