انقلاب محتوا

چگونه محتوا در حال تغییر رهبری بازاریابی دیجیتال است

در سالهای گذشته تغییرات زیادی در مفهوم اصولی محتوا صورت گرفته؛ طوریکه دیگر به سادگی گذشته نیست و محتوا به خود به خودی به یک رشته تخصصی و همینطور محتوا یک سرمربی جدید برای کسب و کار و سازمانهایی که میخواهند خود را معرفی کنند تبدیل شده است. از طرفی با پیشرفت تکنولوژی، انتظارات مصرفکنندگان نیز بالا رفته؛ بنابراین سازمانها و کسب و کارهای فرصت زیادی دارند تا اشتباهات خود را در تولید محتوا جبران کنند تا مخاطبان خود را افزایش دهند و روابط بهتری با مشتریان ایجاد کنند.  به عنوان مثال بعضی از سایتهایی که از استراتژیهای نوآورانه محتوا استفاده کردند و اصول سئو را رعایت کردهاند؛ تواستهاند 50 درصد ترافیک خود را از طریق موتورهای جست و جوگر به دست آورند و به سود خوبی برسند؛ بنابراین اگر فرآیند محتوا به درستی انجام شود میتواند تاثیر چشمگیری در رونق و بهبود کسب و کارها  داشته باشد.

مهارتهای متعادلسازی

اهمیت حفظ بهترین استعدادها برای جایگزینی نقشهای جدید در مدیریت محتوا دیگر فاکتوری نیست که بشود آن را دست کم گرفت. درحالی که حضور چنین شخصیتهایی برای تولید محتوا کلیدی اساسی برای ارتقای سودآوری کسب و کارهاست؛ بنابراین صاحبان کسب و کارها به دنبال کسانی هستند که در  خصوص محتوا متخصص باشند و بتوانند کار خود را به سرعت ارتقا دهند؛ چرا که آنها میتوانند به سرعت درک کنند که چگونه با استفاده از چالشها، محتوای جذاب تولید کنند. از طرفی بیشتر این دست از افراد، مهارتهای رهبری مورد نیاز در آن سطح را ندارند؛ به عنوان مثال سرپرست محتوای یک سازمان مصرف کننده بزرگ باید مهارتهای فنی را برای بازاریابی تجاری، رهبری و درک محصولات کسب و کارهای مختلف داشته باشد، به خصوص زمانی که میخواهد استراتژی و راهکارهای خود را برای دیگران توضیح دهد. از طرفی در مثال نقض مطالب گفته شده؛ در یک سازمان دیگری، استراتژیست محتوا یا کارشناس ارشد محتوا ممکن است در بازاریابی کسب و کار تاثیر کمی داشته باشد؛ با این حال که باید خلاقیت بازاریابی نیز داشته باشد. اما حتی اگر محتوا تاثیر کمی داشته باشد به برنامهریزی، نیروی کار استراتژیک و مشارکت در دیگر بخشها نیاز دارد؛ چرا که سرپرستان محتوا به نوآوری تجاری نیاز دارند تا نه تنها راهکارهای جدیدی که از آنها استفاده میکنند را توجیح کنند؛ بلکه زمان کافی برای محققسازی آنها را نیز داشته باشند.

وضعیتهای شکلگیری محتوا

چرا بازاریابی شبکه های اجتماعی
بیشتر بخوانید

یکی دیگر از نکاتی که در مورد سرچشمه ظهور محتوا اهمیت دارد این است که به داوطلبان در این شغل فرصتهای خوبی داده میشود که حتی بدون سابقه؛ اما با محدوده وسیعی هر آنچه را میتوانند تولید کنند؛ در واقع در محتوا توصیف شغلی وجود ندارد و بیشتر به دیدگاه فردی بستگی دارد که چه چیزی میتواند تولید کند تا مشتریان را جذب کند. از طرفی محتوا زیر از نظر نظم و انسجام تغییرات بسیار زیادی خواهد کرد؛ چرا که تکنولوژی هر روزه در حال تغییر و  پیشرفت است؛ بنابراین توانایی تولید محتوا نیز در حال تغییر است. اما بهطور کلی آنچه که باعث میشود سازمان و یا کسب و کاری موفق شود این است که آنها چه استراتژی درباره محتوا خود بهکار میبرند؛ چرا که محتوا بر خلاف دیگر بخشها در یک شرکت یا سازمان ثابت  و یکسان نیست؛ بنابراین افراد باید دائما از استراتژیهای در حال تحول در محتوا استفاده کنند تا بتوانند به رقابت با دیگران بپردازند.

5/5 ( 7 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد