چگونه نویسنده حرفه ای شویم؟

چگونه نویسنده قهار شویم

محتوانویسی یک شغل ذهنی است. یعنی برای نوشتن محتوا به اینترنت، کامیپوتر و ذهنی برای تولید متن نیاز دارید. البته محتوا نیز زیرشاخههای متعددی دارد؛ طوری که بسیاری از نویسندگان محتوا در زمینه تولید محصول و کتالوگ متن و مقاله کوتاه مینویسند و نیازی به کنکاش زیادی ندارند. با این حال بهطور کلی به محتوا یک شغل تخصصی است و برای کسب مهارت در آن باید نکاتی رعایت شود که در این متن به مواردی اشاره خواهیم کرد که به شما در این مسیر کمک زیادی میکنند.

نویسندگان محتوا سبکهای مختلف و اختصاصی دارند

نویسندگانی که در زمینه تولید محتوا متخصص هستند؛ سبکهای خاص خودشان را دارند. به عنوا مثال برای تولید محتوا وبلاگ، سایتهای خبری، سوشال، نسخههای تبلیغاتی از لحنهای متفاوتی استفاده میکنند. صرف نظر از آنکه نویسنده محتوا برای چا سایتی محتوا تولید میکند؛ نویسندهای که سبک اختصاصی دارد از امتیاز و رتبه شغلی بالاتری برخوردار است.

نویسندگان محتوای موفق موضوعات مطالب خود را تصادفی انتخاب نمیکنند

ایده یک عبارت برای بازاریابی تجاری است که گروه را به اقدامات خلاقانه تشویق میکند؛ اما نویسندگان محتوا معمولا مستقل عمل میکنند. آنها از موضوعات تصادفی استفاده نمیکنند؛ چرا که برای تولید محتوای جدید موضوعات خود را هدفمند انتخاب کرده و آنها را قبل از نوشتن تجزیه و تحلیل میکنند. نویسندگان محتوا موفق مخاطبان خود را درک میکنند و پس از نوشتن محتوای اصلی، موضوع جدیدی را برای نوشتن متا دیسکریپشن یا همان توضیحات کوتاه در نظر میگیرند. اگر میخواهید به محتوا نویسی قهار تبدیل شوید بهتر است از تولید محتوا با موضوعات اتفاقی خودداری کنید و کلمات را با زیرکی انتخاب کنید تا بتوانید مخاطبان را ترغیب کنید تا محتوا را تا انتها بخوانند.

تولیدکنندگان محتوا اورجینال هستند

محتوا شهرت شماست؛ هر پست و مطلبی باید با نام اصلی شما منتشر شوند. شاید خیلی از نویسندگام محتوا این کار را قبول نکنند. اما در شغل تولید محتوا ممکن است یک موضوع برای هزاران نویسنده باشد و تنها راه برای اینکه صاحب مطلب خود باشید این است که اسم خود را همراه با آن منتشر کنید. از طرفی نویسندگان موفق در دنیای محتوا متن و مقالات خود را کپی نمیکنند؛ کپی کردن محتوا برای سئو به منزله سم است. محتواهای کپی شده نه تنها به شهرت و اعتبار یک نویسنده محتوا لطمه وارد میکند بلکه در سئوی سایت نیز تاثیر منفی دارد.

نویسندگان موفق محتوا  با سئو و HTML  آشنایی دارند

بازاریابی محتوا در شبکه‌ های اجتماعی قسمت اول
بیشتر بخوانید

نگران نباشید برای تبدیل شدن به یک نویسنده موفق در دنیای محتوا به یادگیری تمام اصول سئو و اچ تی ام ال نیاز ندارید. اطلاعات از مباحث و مفاهیم اولیه سئو و اچ تی ام ال به شما کمک میکند تا محتواهای خود را هدفمند بنویسید. بنابراین بهتر است برای ارتقا و کسب مهارت بیشتر در تولید محتوا درباره سئو و اچ تی ام ال نیز مطالعهای داشته باشید. نویسندگان موفق محتوا درباره تمام مطالبی که به محتوا مربوط میشوند تخصص و مهارت کافی دارند؛ چرا که محتوا دنیای عظیمی است که پارامترهای مختلفی روی آن تاثیر دارند. بهعنوان مثال روز به روز اصول و مبانی سئو پیچیدهتر میشود و اصول و الگوریتمموتورهای جست و جو در حال تغییر است؛ بههمین نویسنده محتوا علاوه بر داشتن اطلاعات درباره سئو، باید از تغییرات آن نیز باخبر شود تا بتواند محتوای سئو شده تولید کند. تولید محتوای سئو شده از ارزش بالایی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر تولید متن در بهینهسازی سایت نیز تاثیر مثبتی دارد و موتورهای جست و جو به محتواهایی که اصول سئو و کلمات کلیدی در آنها رعایت شدهاند امتیاز بیشتری میدهد.

5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها, , , , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

2 دیدگاه برای “چگونه نویسنده حرفه ای شویم؟”

  1. بازتاب: علی امیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد