اثرگذاری محتوا به استراتژی دیجیتال

چرا اثرگذاری محتوا به استراتژی دیجیتال بستگی دارد

با توجه به تحقیقاتی هاباسپات ( شرکت فعال در زمینه بازاریابی ربایشی) 47 درصد از مشتریان قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرند؛ با محتوای سایت ارتباط برقرار میکنند؛ در واقع به این معناست که محتوا شاه کلیدی برای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال در دنیای مجازی بهشمار میآید؛ طوری که با در نظر گرفتن نگرشی روشن برای تمام جنبههای تولید محتوا، کسب و کار شما با تبدیل کاربران به مشتری و خرید محصولات توسط آنها، در هر موضوعی رشد چشمگیری خواهد داشت. از طرفی از محتوا میتوان در تمام مراحل خرید، جذب و آگاهی دادن به مشتری استفاده کرد که این مراحل عبارتند از:

اولین مرحله آگاهی: زمانی که یک خریدار در زمینه کالا و یا محصول اطلاعات کافی ندارد و یا به مشکلی برخورده است  و به کمک نیاز دارد؛ محتوا می‌‌تواند به او کمک زیادی کند.

دومین مرحله بررسی: زمانی که کاربرد تصمیم میگیرد تا مشکلش از طریق جستوجو حل کند؛ محتوا میتواند راهحل را به او نشان دهد.

سومین مرحله: هنگامی که یک خریدار بهترین راه حل را برای برطرف کردن مشکلاتش انتخاب میکند؛ با خواندن محتوا راهکار مناسب را عملی میکند.

انواع محتوا برای استراتژی بازاریابی دیجیتال

در این مقاله راهکارها و انواع محتوایی که باید برای استراتژی دیجیتال خود داشته باشید توضیح داده میشود تا بتوانید مخاطبان را به خرید ترغیب کنید.

کلمات کلیدی برای وبلاگها

وبلاگها تقریبا جزء جدایی ناپذیری از دنیای اینترنت هستند و همینطور ابزاری بسیار مناسب برای تولید محتوای آگاهیدهنده به مخاطب میباشند؛ چرا که زمانی ممکن است مخاطب تمایلی برای خرید نداشته باشد؛ اما محتوا باعث میشود که محصولات همیشه جلوی ذهن آنها باشند. همچنین درک نقاط ضعف و قوت مخاطبان و سپس انجام تحقیق روی کلمات کلیدی مطابق با آنها باعث میشود محتوا با دورنما و هدفمند تولید شوند؛ چرا که زمانی که شما متوجه میشوید چه کلماتی را مخاطبان بیشتر سرچ میکنند و یا دنبال چه موضوعاتی هستند؛ محتوا در اطراف هدف جستوجوگر تالیف میشود. به عنوان مثال: زمانی که یک وبلاگ درباره مزایای کسب و کاری ایجاد میکنید و یا درباره هر موضع دیگری، با تحقیق روی کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را به خود اختصاص میدهند؛ میتوانید محتوا را بر اساس آن کلمات تولید کنید. بنابراین محتوا باید شامل کلمات کلیدی مهم باشد؛ البته علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی پر سرچ، محتوا نیز باید مفید باشد تا بتواند مخاطب را به خود جذب کند.

محتوای محرمانه

اگر به دنبال رانندگی در جاده موفقیت هستید؛ محتوای محرمانه چیزی است که باید آن را در اولویت قرار دهید.  محتوای محرمانه زمانی که مخاطبان در اولین مرحله یا همان مرحله اگاهی قرار دارد میتواند بسیار مفید باشد. محتوای محرمانه را میتوان از منابع مختلف اعم از کتابهای الکترونیکی، روزنامه و یا ویدیوها استخراج کرد و زمانی محتوای محرمانه، محتوای خوبی است که ویژگیهای زیر را داشته باشد.

محتوا مخاطب محور: محتوای محرمانه تولید شده، باید گروه خاصی را هدف قرار دهد که کلمات کلیدی تحقیق شده را سرچ میکنند و خدماتی که ارائه میدهید نیاز دارند.

نابرده رنج گنج مسیر نمیشود: روی محتوا تمرکز کنید و انرژی و زمان کافی به خرج دهید تا محتوایی با کیفیت تولید کنید؛ چرا که هر چه محتوای شما کیفیت بالاتری داشته باشد؛ بازدهی خدمات شما بیشتر خواهد بود.

محتوای جذاب: علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد محتوایی تولید کنید که کاربر پسند و جذاب باشد. محتوای محرمانه باید برای مخاطب مفید باشد و به سوالات تخصصی آنها پاسخ دهد تا خدمات شما برای کاربران برجستهتر شود.

مشارکت ویدیو

اثرات مثبت محتوا براي سايت
بیشتر بخوانید

اگر یک عکس حرفی دارد که بگوید؛ ویدیو هزاران حرف خواهد داشت. ویدیو یک بازاریابی محتوایی است که هر کسب و کاری میتواند آن را بهکار ببرد. ویدیو را میتوان در تمام مراحل خرید که در ابتدای متن گفته شد استفاده کرد. در مرحله آگاهی، ویدیو گزینه بسیاری مناسبی برای جلب توجه مخاطب است؛ در واقع محتوای ویدیوی ابزاری شناخته میشود که میتواند کاربران را درک کند و به نقاط ضعف آنها پاسخ دهد و زمانی که یک مخاطب تصمیم میگیرد که از ویدیو استفاده کند. نتیجه آن، دقیقا همان چیزی است که به شما نشان میدهد که کارتان را خوب انجام دادهو مخاطب را جذب کردهاید یا خیر؟ از طرفی نکته مهم این است که محتوای ویدیویی باید شامل روشنگری، به یاد ماندنی، جذاب و قابل اشتراکگذاری باشد.

لینکموثر

محتوا تنها در سایت یا شبکه اجتماعی شما قرار نمیگیرد و میتواند با اشتراکگذاری گسترش بیابد و راهی برای برندسازی کسب و کار شما باشد. بنابراین فعالیتهای هدفمند دیجیتالی که انجام میگیرد؛ به معرفی کسب و کارتان کمک زیادی میکند و با به اشتراک‎‎گذاری مطالب، سئو سایترا بهبود میبخشد. دقیقا این جا، جزء اصلی بازاریابی دیجیتال شما محسوب میشود؛ چرا که پس از تولید محتوا و آماده شدن مطلب با قرار دادن پیوند یا لینکهای مهم در قلب آن، میتوانید نام تجاری خود را در دنیای مجازی معرفی کرده و حفظ کنید. از طرفی قبل از تولید هر محتوای با کیفیتی در هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، باید ابتدا مخاطبان مورد نظر خود، علاقهمندی و نیازهای آنها را در نظر بگیرد و متناسب با آن محتوا را تالیف کنید.   

4.6/5 ( 9 نظر )
برچسب‌ها, , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد