۱۱ نکته کاربردی جهت بهبود شبکه اجتماعی

قبل از هر چیز بهتر است به ماهیت شبکه های اجتماعی نگاهی بیاندازیم.

شبکه های اجتماعی فضایی برای ارتباط میان افراد است  و اساس کار این فضاهای اینترنتی بر مبنای روابط میان افراد است.

جالب است بدانید بازدیدکنندگان برای موضوعات مورد علاقه شان، زمان بالای ۵ دقیقه اختصاص می دهند. بنابراین اگر شما هم محتوای خود را به درستی سازماندهی کنید، ترافیک شبکه ی اجتماعی تان بیشتر خواهد شد. هم چنین منتشر کردن محتوای مناسب و عکس های باکیفیت و قرار دادن ویدیو های جذاب و فان در شبکه های اجتماعی، باعث افزایش فالوور پیج شما خواهد شد.

در تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی علاوه بر خلاقیت و برنامه ‌ریزی باید به جذابیت و افزایش تعامل با کاربران نیز توجه داشته باشید . زیرا جذابیت سبب به اشتراک ‌گذاری پست توسط کاربران می‌شود. تعامل با کاربران نیز سبب جلب اعتماد شده و به ماندگاری نام برند در ذهن مشتری کمک می‌کند.

برای موفقیت در شبکه های اجتماعی قدم اول تولید محتوای کاربرپسند است که نیاز به خلاقیت و جذاب و مهارت بالا دارد و قدم دوم پخش محتوا برای هرچه بیشتر دیده شدن. بنابراین زمانی که یک برند یا هر کسب وکاری بتواند محتوای مورد نظر خود را به بهترین حالت به مخاطبان بیشتری نمایش دهد به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده است. محتوای با کیفیت در واقع یک ارزش برای مخاطبان است و آنها را مشتاق میکند تا شما را دنبال کنند و یا از شما خرید کنند. بنابراین اگر بازاریابی محتوایی درستی در شبکه های اجتماعی خود اجرا کنید، شانس موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود

.

ما به شما ۱۱ نکته کاربردی جهت بهبود صفحه خود به شما پیشنهاد میدهیم

 

 • از عنوان های کاربردی و مهم استفاده کنید:

چه مطلب شما کوتاه باشد و چه بلند، باید از عنوان های کاربردی و مهم استفاده کنید تا در شبکه‌های اجتماعی گزینه ای مناسب برای به اشتراک گذاری انتخاب شوید. چرا که اولین چیزی که از یک مطلب قابل دیده شدن است و برای همه مهم‌ترین بخش به حساب می‌آید، عنوان یا موضوع اصلی آن مطلب می‌باشد.

 • مطالبی تولید کنید که ارزش به اشتراک گذاری بالایی دارند:

باید مطالبی بگذاریم که ازنظر دیگران ارزش به اشتراک گذاری بالایی داشته باشند. سعی کنید در هنگام درج مطلب به این موضوع دقت کنید که چرا باید این مطلب را دیگران به اشتراک بگذارند! اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که سبب انتشار مجدد توسط دنبال کنندگان شما بشود، به راحتی توسط دیگران خودتان را معرفی می کنید و افزایش فالوور مناسبی را بدست می آورید.

 • از عکس‌های بزرگ‌تر و بهتر، و با کیفیت بیشتر استفاده کنید:

اگر خواهان جلب توجه بیشتر خوانندگان مطالب خود هستید، و اگر می‌خواهید آن‌ها از خواندن مطالب طولانی شما خسته نشوند می‌بایست آن‌ها را با عکس‌ها و تصاویر جذاب تشویق کنید. عکس‌های جذاب و با کیفیت بازدید کنندگان را تشویق به مطالعه متن مربوط به آن‌ها می‌کند.

نکته مهم اینجاست که باید از کیفیت و مرتبط بودن آن‌ها با پست و محتوای مطلبتان اطمینان حاصل کنید. رعایت این موارد کاربران زیادی را تحریک به ایجاد ارتباط می‌کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، استفاده از تصاویر با کیفیت در شبکه های اجتماعی به افزایش میانگین 53 درصدی اشتراک گذاری‌ها منجر شده است.

 • از دکمه‌های اشتراک گذاری در پایین هر مطلب استفاده کنید:

با قرار دادن دکمه‌های به اشتراک گذاری محتوای رسانه ای شبکه‌های اجتماعی، امکان اشتراک گذاری را برای خوانندگان مطالبتان راحت تر کنید. به ویژه برای مطالب طولانی، این برای کاربران سخت است که به ابتدای متن برگشته و دنبال راهی برای به اشتراک گذاری بگردند. در این حالت 90% ازنظر خود منصرف می‌شوند.

فراموش نکنید راحتی کاربران اولویت آن‌هاست. پس این اولویت برای شما هم باید ارجعیت داشته باشد. در این صورت، قرار دادن دکمه‌های اشتراک گذاری در پایان هر متن حرکتی عاقلانه و ایده آل می‌باشد و خوانندگان به محض اینکه متن را تا آخر خواندند می‌توانند در همان لحظه به سرعت آن را به اشتراک بگذارند.

 • دوستان خود را تگ کنید
چگونه یک محتوا حرفه ای برای شبکه اجتماعی تولید کنیم
بیشتر بخوانید

کاربران عموما در شبکه‌ها و در بخش نظرات پست‌های جذاب، دوستانشان را تگ می‌کنند تا آنها نیز با مطلع شدن از این تگ، پست مورد نظر را مشاهده کنند. شما هم می‌توانید محتوایی جذاب تولید کنید و از مخاطبان بخواهید دوستان خود را در بخش نظرات تگ (منشن) کنند. عموما پست‌های خنده‌دار، مرتبط با موضوعات روز و محتوای مربوط به ارتباطات مردم، پتانسیل تگ شدن بالایی در بخش نظرات دارند.

 • اشاره به موضوعات داغ

یکی از برترین راه‌ها برای افزایش حضور در نگاه مخاطبان شبکه‌های اجتماعی، پرداختن به موضوعات داغ (اصطلاحا ترند) در این رسانه‌ها است. شبکه‌هایی همچون توییتر و فیسبوک امکانات مناسبی برای مشخص کردن موضوعات داغ دارند. همیشه پیگیر این موضوعات باشید و از ترندهای مناسب برای نشان دادن فعالیت خود استفاده کنید.

 • توجه به رویدادهای عمومی و سنتی

انواع رویدادهای سنتی در جوامع مختلف جهان وجود دارند. به‌عنوان مثال شب یلدا و عید نوروز از رویدادهای پرطرفدار سنتی در ایران هستند. کاربران در زمان این رویدادهای سنتی، محتوای بی‌شماری را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند و به ‌نوعی فعالیت ‌شان افزایش پیدا می کند. در نتیجه کاربران بیشتری در دسترس برندها هستند. در نهایت این برند است که باید محتوای اختصاصی خود را با شخصی ‌سازی و طراحی مناسب با آن رویداد، منتشر کرده و از درگیر شدن مخاطبان با محتوا، استفاده کند.

 • شبکه‌های اجتماعی خود را با هم همگام کنید

تمام حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف را با هم همگام کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا پستی را که به عنوان مثال در اینستاگرام می‌گذارید، به ‌طور همزمان در سایر شبکه ‌ها نیز قرار دهید. بدین شکل زحمت شما کمتر می‌شود و به ‌طور مرتب همه شبکه‌های اجتماعی ‌تان فعال باقی می‌مانند.

 • در زمان مناسبی از روز مطالب ‌تان را ارسال کنید

شما باید زمان ارسال مناسب پست را در نظر داشته باشید. بررسی کنید و ببینید چه زمانی بیشترین لایک را دریافت کرده‌اید. معمولا مردم در زمان تعطیلات و استراحت بیشتر به سمت گوشی‌های هوشمند خود کشیده می‌شوند و به چک کردن شبکه‌های اجتماعی می ‌پردازند. این موضوع برای دیده شدن عکس‌هایتان اهمیت زیادی دارد.

 • چالش و مسابقه برگذار کنید

با ایجاد رقابت در صفحه خود و برگزاری مسابقات و جوایز، کاربران و فالوورها را ترغیب کنید که صفحه شما را دنبال کنند. به اینصورت می توانید صفحه خود را به سرعت به بقیه کاربران معرفی کنید و موجب محبوب تر شدن برند و صفحه خود و افزایش فالوور واقعی در شبکه اجتماعی خود شوید.

 • قرار دادن عنوان رو کاور ویدیو

شما با قرار دادن عنوان در کاور محتوا ویدیوی خود می توانید ادم ها رو جذب پست خودتان کنید ولی به این گزینه هم دقت کنید که رو کاور محتوایی قرار گرفته شود که جذاب و خاص باشد

 

جمع بندی:

امروزه بسیاری از روش‌های قدیمی بازاریابی از بین رفته‌ اند اما شبکه‌های اجتماعی هنوز هم به‌عنوان یکی از عوامل اصلی رشد برند شناخته شده و روزبه ‌روز به اهمیت آن‌ها افزوده می‌شود. فعالیت در این شبکه‌های اجتماعی رایگان بوده و تنها کافی است از استراتژی مناسبی استفاده شود.

5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

 • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد