۵ اشتباه بهینه سازی محتوا در سایت

 5 اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در سایت

یکی از بخش هایی که در بهینه سازی سایت بسیار تاثیر گذا خواهد بود محتوایی است که بر روی سایت قرار میگیرد. با توجه به الگوریتم های تازه منتشر شده از طرف موتور جست و جو گوگل وب سایت هایی که در تلاش هستند تا با کپی نمودن محتوای سایر سایت ها و یا با به کاربردن بیش از حد کلمات کلیدی به صدر نتایج گوگل برسند مورد جریمه قرار گرفته و از لیست جست و جو های گوگل حذف می شوند. از جمله مواردی که طی چند سال گذشته به آن توجه ویژه ای شده است بهینه سازی محتوا در وب سایت می باشد دلیل آن هم مشخص است، یک محتوای بهینه سازی شده می تواند بیشترین تاثیر را در موفقیت یک وب سایت داشته باشد.

مطمئنا بهینه سازی محتوا در وب سایت تنها به کار بردن کلمات کلیدی در متن و عنوان های به کار برده شده در آن نخواهد بود، درست است که می بایست در محتوا سایت چگالی کلمات کلیدی به خوبی رعایت شود اما اصولی بودن محتوا در کنار بدون ایراد نوشتاری و فنی بودن آن نیز دارای اهمیت است تا در نهایت یک محتوا را کاربر پسند نماید. طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات مشخص شده است که بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا برای سایت فعالیت می کنند با یک سری از قواعد اصلی و مهم این زمینه آشنا نبوده و همین امر سبب شده است تا محتواهایی بی کیفیت تولید نمایند. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی 5 اشتباه مهلک در بهینه سازی محتوا در وب سایت شما را با آنها آشنا نماییم تا با بتوانید برای وب سایت خود بهترین محتوا را از جهات مختلف تهیه نمایید پس پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

  • برای موتورهای جستجو می نویسید

یکی از کار هایی که بسیاری از تولید کنندگان محتوا در گذشته انجام می دادند آن بود که با به کار بردن کلمات کلیدی زیاد در یک متن ارزش آن کلمه کلیدی را برای ربات های جست و جوگر بالابرده و همین امر سبب می شد تا آن سایت یا صفحه در صفحه اول سرچ ها قرار گیرد. اما آپدیت های سختگیرانه و پیچیده ای که طی چند سال گذشته بر روی الگوریتم های گوگل اعمال شده است اینگونه محتوانویسی ها را منسوخ نموده است و هدف اول گوگل را کاربر پسندی سایت قرار داده است تا در صورتی که وب سایت طبق روال گذشته قصد گرفتن رتبه های مطلوبی را داشته باشد با شکست رو به رو شده و جایی در این بین نداشته باشد. به همین منظور همواره توصیه شده است که در صورتی که قصد دارید برای وب سایت خود تولید محتوا انجام دهید حتما کاربر پسند بودن آنرا ملاک نوشتن خود قرار دهید. همچنین می توانید کاربر پسند بودن یک مطلب را از BOUNCE RATE آن و همچنین میزان اشتراک گذاری هایی که کاربران در شبکه های اجتماعی انجام داده اند بررسی نمایید.

اگر موارد زیر را انجام دهید، گوگل به راحتی متوجه می شود که برای موتورهای جستجو مطلب خود را نوشته اید:

  • برروی کلمات کلیدی اصلی و پربازدید تمرکز کنید

وب سایت هایی که تازه ایجاد می شوند، برای بهینه سازی محتوای سایت خود سعی می کنند که از کلمات کلیدی اصلی در حوزه کسب و کار خود استفاده کنند. این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توان مرتکب شد. چون سایت تازه تاسیس از نظر رتبه و شاخص گذاری خیلی با حد ایده آل و استاندارد فاصله دارد، به کار بردن کلمات کلیدی پرجستجو، هیچ کمکی به رتبه سایت شما نمی کند. بلکه بهتر است از کلمات کلیدی ترکیبی استفاده کنید برای اینکه برروی کلمه “فروشگاه کفش” در محتوای خود تمرکز خود، از عبارت “فروشگاه کفش ورزشی مردانه” استفاده کنید. شاید تعداد جستجوی آن کمتر باشد اما این شانس وجود دارد که لینک وب سایتتان اگر محتوا به خوبی نوشته شود، در نتایج و صفحه اول گوگل نشان داده شود.

  • بهینه سازی بیش از حد محتوای سایت

توجه داشته باشید که زیاده روی در هر زمینه ای می تواند به ضرر شما باشد مطمئنا بهینه سازی بیش از حد محتوا هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و وب سایت هایی که محتوایی بیش از حد بهینه سازی شده داشته باشند نیز مورد جریمه قرار خواهند گرفت. یکی از مسائلی که گوگل بر روی آن تمرکز ویژه ای دارد به کار بردن کلمات کلیدی در محتوا و متا تگ ها می باشد که می بایست به این مورد توجه داشته باشید که همواره چگالی کلمات کلیدی به کار برده شده در محتوای خود را رعایت نمایید.

  • لینک بیلدینگ را دست کم گرفته اید
اثر محتوا برای وب سایت قسمت سوم
بیشتر بخوانید

یکی از اصلی ترین مواردی که می بایست در تولید محتوا برای سایت به آن توجه نمود لینک بیلدینگ است زیرا لینک بیلدینگ می تواند بلاگ سایت شما را زنده نگهدارد به خصوص مطالب قدیمی که لینک بیلدینگ در آنها بسیار بیشتر تاثیر گذار خواهد بود. در صورتی که یک محتوای کاربر پسند نوشته باشید کاربران آنرا در وب سایت ها، وبلاگها و شبکه های اجتماعی خود بازنشر می دهند و همین امر می تواند برای وب سایت شما یک بک لینک مثبت و مفید در نظر گرفته شود حال این شما هستید که می بایست با انجام لینک بیلدینگ اصولی و حرفه ای سایر صفحات وب سایت خود را به صفحه ی محبوب طرفداران لینک کنید تا کاربران بتوانند با مراجعه به سایر صفحات از آنها نیز دیدن نموده و مدت زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری نمایند. همچنین ربات های گوگل با بررسی این صفحه از سایت شما سایر لینک های درون آنرا نیز بررسی نموده و همین امر سبب افزایش رتبه سایت شما در کلمات لینک شده نیز خواهد شد. دو نکته در رابطه با لینک های داخلی وجود دارند که اصلی ترین آن رعایت چگالی استفاده از لینک داخلی بوده و دوم اینکه همواره سعی کنید کلمه کلیدی که قصد لینک دادن آن را دارید به صفحه ای با همان عنوان لینک شود تا تاثیرات مثبت بیشتری را بر روی سایت شما قرار دهد.

در بخش دیگری از لینک بیلدینگ شما می بایست مراقب لینک های اسپم موجود در نظرات وب سایت خود باشید، به همین منظور در گام اول بخش نظرات را طوری تنظیم کنید تا پس از تایید شما بر روی سایت قرار گیرند و همچنین لینک هایی که در بخش نظرات سایت قرار داده می شوند را به صورت نوفالو قرار دهید تا تاثیری بر روی سایت شما نداشته باشند.

مورد دیگری که در این زمینه می بایست به آنها توجه نمایید این است که صفحات وب سایت خود را در صورتی به هم مرتبط نمایید که از نظر محتوایی نیز به هم مرتبط باشند زیرا صفحاتی که ارتباط معنایی و مفهومی با هم ندارند در صورتی که به هم از طریق لینک بیلدینگ مرتبط شوند برای وب سایت شما امتیاز منفی خواهند داشت.

  • تمرکز اصلی را بر روی کلمه کلیدی قرار داده اید

شاید در گذشته کلمات کلیدی بیشترین تاثیر را بر روی موفقیت سایت داشتند اما امروزه این تاثیر به حداقل رسیده است و شما می بایست تنها تمرکز خود را به تولید محتوای بهینه در سایت قرار دهید و سعی کنید آنچه را که مخاطبین سایت شما به دنبال آن هستند را در اختیار آنها قرار دهید، مطمئنا با راضی بودن کاربران از وب سایت شما گوگل نیز از وب سایت شما راضی خواهد بود.

  • قرار دادن محتوا در شبکه های اجتماعی را محدود کرده اید

با توجه به تاثیرات بسیار مثبتی که شبکه های اجتماعی امروزه بر روی وب سایت ها و محبوبیت آنها قرار می دهند لزوم بهره مندی از آنها بیش از پیش احساس می شود. شاید شما تنها یکبار محتوای وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی خود منتشر نمایید اما در صورتی که هر محتوایی که بر روی سایت قرار می دهید قابلیت انتشار توسط کاربران را داشته باشد کاربران وب سایت شما می توانند در چند ثانیه نسبت به انتشار محتوای سایت شما بر روی شبکه های اجتماعی خود اقدام نمایند و همین امر سبب می شود تا محتوای سایت شما در بسیاری از صفحات موجود در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر شود. مطمئنا بک لینکی که از شبکه اجتماعی توئیتر و یا امثال آن به وب سایت شما میرسد می تواند تاثیر بسیار بیشتری از یک سایت معمولی داشته باشد.

5/5 ( 4 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد