چند راهکار برای تولید محتوای موفق

مصرفکنندگان و مخاطبان سالهای زیادی است که با تبلیغات دیجیتالی روتین، تکراری و ضعیف بمباران شدهاند و از طریق دریافت محتوای غیر قابل اعتماد و بیکیفیت تحت فشار قرار گرفتهاند. مخاطبان درباره محتواهایی که مطالعه میکنند حساس هستند و تحقیقات نشان میدهد که بیشتر کاربران محتواهای با کیفیت را قبول میکنند؛ چرا که اعتقاد دارند محتواهایی که آنها میخوانند نشان دهنده نوع شخصیت و متناسب با سبک مورد نظر آنهاست. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده نتیجه میگیریم که محتوا اهمیت زیادی دارد و در جذب کاربر نقش پر رنگی ایفا میکند. در این مقاله به چند راهکار برای تولید محتوای با کیفیت و موفق اشاره میشود.

مخاطبان را درک کنید

اولین قدم برای تولید محتوای باکیفیت برای جذب مخاطبان درک آنهاست. بازاریابان و تولیدکنندگان محتوای موفق از تحقیقات و واکنشهای مخاطبان برای تولید داستان و پیامهای محتوا استفاده میکنند. برای تولید محتوای با کیفیت و درک مخاطبان، به شناسایی مخاطبان هدف نیاز است. یعنی باید  نیازها و رفتارهای مخطابان را با استفاده از تجزیه و تحلیل دادهها و ابزارهای سئو ارزیابی کرده و سپس متناسب با آنها محتوای با کیفیت تولید شود. روانشناسی فعالیت کاربران در سایت، نگرش، شخصیت و روشهای وارد شدن مخاطبان و مصرفکنندگان به سایت برای تالیف محتوا نقش پر رنگی و تعیینکنندهای دارند.

متن مناسب برای محتوا انتخاب کنید

تولیدکنندگان محتوا باید زمان، چگونگی و نحوه تالیف یک محتوا را در نظر بگیرند و مطمئن شوند آن متنی را که تولید کردهاند؛ در مکان مناسبی و بهطور موثری به اشتراک گذاشته میشود. طبق تحقیقات انجام شده؛ محتواهایی که در سایتهای با کیفیت و به اصطلاح برند بارگذاری میشوند از بازخورد بهتر کاربران نسبت به سایتهای دیگر برخوردار میشوند. بنابراین یک تولیدکننده محتوا باید مکان مناسبی برای آپلود محتوای خود در نظر بگیرد تا بتواند بهترین بازخورد را از آن بگیرد.

تمرکز روی ارتباط و کیفیت محتوا

مزایای محتوای ویدیویی
بیشتر بخوانید

برخلاف اطلاعات و اخبارهایی که مبتنی بر این است که محتوا اگر کیفیت کافی نداشته باشد هم میتواند امتیاز موتورهای جست و جو و نظر مثبت کاربران را جذب کند؛ امروزه موتورهای جست و جو هوش بالایی پیدا کردهاند؛ طوری که میتوانند محتوا با کیفیت را تشخیص دهند. از طرفی بدون شک مخاطبان در صورت مطالعه محتوای با کیفیت به آن علاقه بیشتری نشان میدهند.

ایجاد ارتباط احساسی با خواننده از طریق محتوا

یکی از مواردی که در بازاریابی و تولید محتوا اهمیت دارد برقراری ارتباط احساسی با مخاطبان است. محتواهایی که ماهیت داستانی دارند؛ موجب پاسخ عاطفی از طرف مخاطبان میشوند و از موفقیت بیشتری برخوردارند. برای تولید محتوای داستانی ابتدا باید تن و سبک محتوا انتخاب شود و سپس با توجه به موضوع هدف محتوا نوشته شود.

سازگاری محتوا با شخصیت مخاطبان

بهعنوان بخشی از محتوا، نویسندگان باید ذهن و شخصیت مخاطب را درنظر بگیرند. تحقیقات نشان داده پیدا کردن مطالب خاص برای مخاطبان در زمینه تولید محتوا اهمیت زیادی در سبک نوشته دارد. بهعنوان مثال اگر هدف شما مخاطبان شرکت هواپیمایی هستند بهتر است درباره نحوه سفر و آماده شده برای سفر و راهنمای سفر به شهرهای گوناگون محتوا تولید کنید تا علاوه بر دادن اطلاعات مفید به کاربران؛ آنها را به محتوا نیز جذب نمایید.

5/5 ( 5 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد