نحوه محاسبه قیمت سئو

نحوه محاسبه قیمت سئو برای بهینهسازی سایت

سئو تقریبا مهمترین ابزار برای افزایش رتبه و بازدهی سایتهای مختلف محسوب میشود و مسلما کارکردن روی آن بیهزینه و رایگان نخواهد بود. فرآیند سئو بر خلاف چیزی بیشتر مردم در دنیای وب فکر میکنند؛ مسئلهای سخت و پیچیده نیست؛ بلکه به تداوم و کاری تیمی و منسجم نیاز دارد و انتظاراتی که پس از انجام سئو تبدیل به واقعیت میشوند و نتایجی که وب سایتها پس از کارکردن روی سئو دریافت میکنند از ارزش زیادی برخوردار است؛ به همین دلیل بیشتر خدمات سئو هزینههای زیادی دارند. اما تمام این هزینه و قیمت سئو چگونه محاسبه میشود و بر اساس چه فاکتورهایی است؟

سئو ارزان و سئو گران

سئو ارزان و یا گران مهمترین فاکتوری است که باید قبل از کارکردن روی سئو سایت یا نحوه محاسبه قیمت آن بدانید. سئو ارزان به کلیه کارهایی گفته میشود که برای بازدهی و بالا آوردن سایت در موتور جستوجو با یک کلمه خاص گفته میشود؛ بهعنوان مثال فردی وب سایتی مخصوص سالن زیبایی دارد و میخواهد با کلمههایی مانند سالن زیبایی یا خدمات آرایش عروس در صفحه اول سرچ در گوگل نشان داده شود ( یعنی زمانی که کاربر کلمه سالن زیبایی را در سرچ اینترنت وارد میکند؛ وبسایت مورد نظر نشان داده شود). بنابراین شرکتها و موسساتی که ارائه دهنده خدمات سئو هستند؛ تنها روی کلمهی خاص کار میکنند. سئو ارزان، به دلیل اینکه معمولا کار کمتری دارد؛ هزینه آن پایینتر است و تنها با هزینه چند میلیون تومان میتوان به نتیجه مورد نظر دست پیدا کرد. از طرفی خدمات دیگری در سئو نیز انجام میشود که هزینه زیادی دارند که لینکگذاری در وبسایتهای دیگر، نوشتن و ارائه رپورتاژ یا آگهی تبلیغاتی در سایتهای پربازده دیگر و پیروی از دستورالعملها و قوانین موتورهای جستوجو مانند گوگل، از جمله آنها میباشند که شخصی که برای سئو سایت خود هزینه پرداخت میکند باید تمام موارد فوق را در نظر بگیرد.

آیا سئو هزینه مشخصی دارد

آخرين آپديت سئو توسط گوگل
بیشتر بخوانید

بهطور کلی باتوجه به جزئیاتی که سئو دارد نمیتوان برای آن مبلغی مشخص را در نظر گرفت. هر چند تجربه شرکتهای ارائه دهنده خدمات سئو، بازگشت سرمایه صاحبان وبسایت و کیفیت خدمات ارائه شده از معیارهای تاثیر گذار در هزینه سئو میباشند؛ اما معمولا هزینه سئو از 5 میلیون تومان در ماه شروع میشود و با توجه به خدمات انجام شده بالاتر هم میرود.

ارزش سئو

از آنجایی که سئو برای وب سایتها مسئلهی مرگ و زندگی است. قبل از هزینه در سئو و انجام خدمات آن بهتر است درباره شرکتهایی که در زمینه سئو فعالیت میکنند تحقیق کنید؛ چرا که بسیاری از موسسات خدمات سئو را ارزانتر از هزینه واقعی آن انجام میدهند ( که از جنبه منفی به سئو ارزان هم معروف میباشند)؛ شاید در ابتدا پیشنهاد خیلی خوبی مخصوصا برای سایتهای تازه کار بهنظر برسند؛ اما چون اغلب آنها از روشهای غیر اصولی استفاده میکنند؛ ضربه و آسیب شدیدی به بافت وبسایت میزنند و پس از مدتی گوگل یا موتور جستوجو متوجه شده و علاوه بر اینکه سایت را در صفحات خود نشان دهد به آن نمره منفی میدهد و تمام هزینهای که پرداخت کردهاید؛ ازبین میرود. بنابراین اگر چه سئو کاری دراز مدت و پر هزینه است اما ارزش آنرا دارد که سرمایهگذاری اصولی، مناسب و درست روی آن شود

5/5 ( 6 نظر )
برچسب‌ها, , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد