اهمیت چگالی کلمات کلیدی درسئو

پیش از اینکه با چگالی کلمات کلیدی آشنا شویم بهتر است نگاهی به کلمات کلیدی بیندازیم. کلمات کلیدی به کلیه کلمات اصلی درباره هر کسب و کاری گفته میشود که آن کسب و کار تمایل دارند با آن در صفحات اولیه موتورهای جست و جو نشان داده شود؛ به عنوان مثال برای فروشگاه لوازم یدکی، کلماتی مانند لوازم یدکی، لوازم یدکی خودرو، خرید لوازم یدکی و ….. جزء کلمات کلیدی محسوب میشوند.

اهمیت کلمات کلیدی

درست به کار بردن کلمات کلیدی و استفاده از آنها در متن باعث شده تا نظر موتورهای جست و جو به سایت مورد نظر جذب شده و سپس آن را در صفحات اولیه خود نشان میدهد. کلمات کلیدی نه تنها در سئو بلکه در جذب مخاطب و کاربران نقش تعیین کنندهای دارد؛ چرا که اقشار مختلفی، کاربران دنیای اینترنت هستند و میتوانند با سرچ کلمات مرتبط به سایت شما وارد شوند و زمانی که سایت شما با یک کلمه کلیدی قوی و با کیفیت بالا باشد یعنی در صفحات اول موتورهای جست و جو نشان داده شود؛ می‌‌تواند با کلمات مرتبط نیز کاربران را به خود کرده و وارد سایت شما کند.

اشتباهی بزرگ درباره کلمات کلیدی

تا به این جا با نقش پر رنگ کلمات کلیدی آشنا شدهایم؛ اما کسانی که اطلاعات کافی درباره سئو ندارند ممکن است درباره نحوه استفاده از کلمات کلیدی دچار اشتباه شوند. بسیاری از افرادی که میخواهند درباره موضوعات اصلی خود، محتوا تولید کنند گمان میکنند که هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتر باشد؛ گوگل یا هر موتورهای جست و جوی دیگری به آنها امتیاز بیشتری میدهد؛ درحالی که این فرضیه کاملا اشتباه است. موتورهای جست و جو تنها به مطالب و محتواهایی نمره خوبی میدهند که از کلمات کلیدی درست و به جا استفاده کنند. بنابراین استفاده بیش از حد و یا استفاده کم از کلمات کلیدی کاملا اشتباه است و تولید کنندگان محتوا باید اصول چگالی کلمات کلیدی را متنهای خود رعایت کنند تا بتوانند محتوایی با کیفیت تولید کنند و از موتورهای جست و جو امتیاز کافی گرفته و مطابق اصول آنها حرکت کنند.

چگالی کلمات کلیدی چیست

اثر محتوا برای وب سایت قسمت دوم
بیشتر بخوانید

چگالی کلمات کلیدی به درصد استفاده از یک کلمه نسبت به تعداد کل کلمات کلیدی در یک متن گفته میشود. بهعنوان مثال اگر کلمه کلیدی شما در یک صفحه لوازم یدکی باشد و در متن 20 بار به کار برده شود و کل تعداد کلمات متن بر فرض 700 کلمه باشد؛ چگالی کلمات کلیدی 2/8 درصد میشود.

اهمیت چگالی کلمات کلیدی

در سال 1990 چگالی کلمات کلیدی به یکی از پارامترهای مهم برای رتبهبندی تبدیل شد؛ چرا که موتورهای جست و جو بخش عظیمی از ارزش و کیفیت محتوا را به رعایت چگالی کلمات کلیدی اختصاص دادهاند. بسیاری از سئوکاران و متخصصان موتورهای جست و جو بر این باورند طبق نتایج به دست آمده چگالی کلمات کلیدی باید بین یک تا سه درصد باشد تا موتورهای جست و جو، محتوا را جزء محتواهای با ارزش بشناسد و چانچه محتوایی که چگالی کلمات کلیدی را رعایت نکرده باشد از نظر موتورهای جست و جو اسپم شناخته میشود؛ به همین دلیل بهتر است چگالی کلمات کلیدی را یکی از مهمترین فاکتورهای تولید محتوا در نظر بگیریم.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها, , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد