مهارت هایی که هر نویسنده محتوایی به آن نیاز دارد

اگر می خواهید یک نویسنده محتوای موفق باشید، باید چه ویژگی ها و مهارت هایی داشته باشد؟

تولید محتوا در زمینه های مختلف و متنوع، داشتن بیشترین تاثیرگذاری و ایجاد بیشترین ارزش برای یک نام تجاری، حرفه ی چندان آسانی نیست. اما اگر این چند مهارت را در خود تقویت کنید، می توانید به یک نویسنده ی محتوای موفق تبدیل شوید.

سازگار و به روز باشید

ممکن است این اصل به نظر بدیهی برسد، اما بیشتر نویسندگان محتوا آن را رعایت نمی کنند و با این حال محتواهایی تولید می شوند که از سازگاری و تناسب کافی با نوع فعالیت و هدف نام تجاری برخوردار نیستند. به عنوان مثال نخستین صفحه یک سایت یا صفحه فرود آن، باید با ارزش ها، اهداف و سبک فعالیت نام تجاری تطابق و سازگاری و هماهنگی داشته باشد و در غیر این صورت در جذب اولیه مخاطب چندان موفق نخواهد بود و نویسنده محتوا باید از آن آگاهی داشته باشد.  هر چه محتوای تولید شده با ارزش های نام تجاری، اهداف و زمینه فعالیت آن هماهنگی و سازگاری بیشتری داشته باشد، ارزش محتوای تولید شده بیشتر خواهد بود.

مهارت خود را در جستجو و تحقیق اینترنتی افزایش دهید

داشتن مهارت و توانایی بالا در روش های جست و جو در موتور های جستجوگر یکی از مهارت های کلیدی برای یک نویسنده و تولید کننده محتوای موفق است. بنابراین، پیدا کردن اطلاعات معتبر، دسترسی به اطلاعات جدید، دست اول و البته جالب و جذاب در دنیای اینترنت یک اصل حیاتی برای موفقیت در این حرفه است.

درک جامعی از سئو داشته باشید

نویسندگان موفق محتوا در دنیا، با روند های سئو در دنیای اینترنت سازگار هستند و همیشه اطلاعات آن ها در این زمینه به روز است. آن ها با کلمات کلیدی موثر، آخرین الگوریتم های گوگل و تمام موضوعات مربوط به سئو آشنا هستند و از این اطلاعات برای تولید بهترین و تاثیرگذار ترین محتوا بهره مند می شوند.

مهارت سازماندهی خود را تقویت کنید

توانایی سازماندهی فقط به داشتن یک محیط و میز کاری تمیز و مرتب محدود نمی شود. یک نویسنده محتوای موق باید بتواند مطالب خود را در نهایت نظم و سازماندهی تولید کند. آگاه بودن نسبت به تقویم کاری، مهلت تحویل، زمان انتشار محتوا و به طور کلی رعایت نظم و ترتیب در فرایند تولید و انتظار محتوا، یکی از مهم ترین اصول موفقیت در این حرفه است.

قدرت تمرکز خود را افزایش دهید

نوشتن از فعالیت هایی است که به تمرکز بالایی نیاز دارد. اگر می خواهید یک نویسنده محتوای موفق باشید، باید قادر باشید حواس پرتی های را از بین ببرید و در یک زمان، فقط بر روی یک کار که آن هم نوشتن محتواست، تمرکز کنید. هر چه تمرکز بیشتری در زمان نوشتن محتوا داشته باشید، سرعت تولید محتوای شما و البته کیفیت و تاثیر گذاری آن هم افزایش خواهد یافت.

سعی کنید در زمان نوشتن محتوا، فقط بر روی نوشتن و تولید محتوا، هدف و ارزش آن متمرکز باشید.

خوش قول باشید

تحویل محتوای با کیفیت بالا در زمان مقرر و حتی زودتر از آن، نه تنها نشان دهنده پایبندی شما به زمان تعیین شده است، بلکه از شما یک نویسنده حرفه ای و قابل اعتماد می سازد. به عنوان یک نویسنده محتوای موفق باید مدیریت زمان را یاد بگیرید و در قبول سفارشات جدید حساسیت به خرج دهید تا معجره آن را در کار حرفه ای و افزایش بهره وری خود مشاهده کنید.

مزایای محتوای ویدیویی
بیشتر بخوانید

روابط عمومی قوی داشته باشید

نوشتن، نوعی روش برقراری ارتباط است. برقراری ارتباط موثر را با مخاطب از طریق نوشتن و البته با مشتریان خود فرا بگیرید. در صورت ایجاد شبهه، از مشتری خود در قالب یک ارتباط رسمی و موثر، کمک و راهنمایی بخواهید. به این ترتیب،‌مشتری متوجه حسن نیت شما خواهد شد.

ویرایش کنید و باز هم ویرایش کنید

این دو نکته را همیشه به یاد داشته باشید که هیچ چیز به اندازه یک نوشته پر از غلط و اشتباه، مخاطب را نا امید نخواهد کرد و نوشه های اولیه به هیچ عنوان کامل و بدون نقص نیستند. همچنین، نوشتن، نیازمند صبر، حوصله، نظم، دقت و بازبینی و ویرایش است. نوشته خود را بارها و بارها بخوانید و اشتباهات دستوری، نگارشی و املایی را در آن اصلاح کنید. یک نوشته روان و خالی از اشتباه به اعتبار شما به عنوان یک نویسنده محتوا می افزاید و شما را در رده بهترین نویسنده های محتوا قرار می دهد.

فعال و در دسترس باشید

اگر شما یک نویسنده موفق و عالی باشید و با این حال، نا شناخته باقی بمانید، چه فایده ای خواهد داشت؟ بنابراین لازم است خود را با آخرین روند های شغلی و حرفه ای خود به روز کنید، در شبکه های اجتماعی به عنوان یک نویسنده فعال و موفق حضور داشته باشید، در دسترس باشید و همیشه به دنبال کسب اطلاعات جدید باشید. اجازه دهید نام شما به عنوان یک نویسنده موفق در دنیای اینترنت و فضای مجازی شناخته شود. به این ترتیب موقعیت های شغلی بیشتری خواهید داشت.

5/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها, , , , , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

  • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
  • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد