بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک نوع بازاریابی متمرکز بر ایجاد، انتشار و توزیع محتوای برای یک مخاطب هدفمند آنلاین است. این اغلب توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد تا:

 • به جذب توجه و تولید
 • گسترش پایگاه مشتریان
 • تولید یا افزایش فروش آنلاین
 • افزایش آگاهی از نام تجاری یا اعتبار
 • مشارکت یک جامعه آنلاین از کاربران

منجر شود. بازاریاب ها امروز می دانند که محتوا پادشاه است. اما چه چیزی برای ایجاد محتویات ناب نیاز است؟ اگر می خواهید خودتان را از میدان رقابت جدا کنید، باید محتوای منحصر به فردی ایجاد کنید که توجه مخاطب را جلب کند و آنها را درگیر کند.

محتوای شما باید تخصص برند شما را نمایش دهد و نیازهای مخاطبان را برآورده کند. محتوا باید جذاب و معنی دار باشد تا خواننده مفهوم مورد نظر را کسب کند.  برای ایجاد نفوذ در مخاطبان، یک رویکرد استراتژیک برای توسعه محتوا ضروری است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چشم اندازها را جذب می کند و چشم انداز را با ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای رایگان با ارزش به مشتریان تبدیل می کند. بازاریابی محتوا به شرکت ها کمک می کند تا برند ایجاد کنند، اطلاعات ارزشمندی را برای مصرف کنندگان فراهم می کند و تمایل به خرید محصولات از شرکت در آینده را ایجاد می کند. این فرم نسبتا جدید بازاریابی فروش مستقیم را شامل نمی شود. در عوض، اعتماد و ارتباط با مخاطبان را ایجاد می کند. همانطور که جیمز اوبرین گفت: “ایده مرکزی برای بازاریابی محتوا این است که یک نام تجاری باید چیزی ارزشمند برای به دست آوردن چیز ارزشمند در مقابل به ارمغان بیاورد“.

وقتی کسب و کار بازاریابی محتوا را دنبال می کنید، تمرکز اصلی باید نیازهای چشم انداز یا مشتری باشد. هنگامی که یک کسب و کار نیاز مشتری را شناسایی کرده است، اطلاعات را می توان در فرمت های مختلف از جمله اخبار، ویدئو، مقالات، کتاب الکترونیکی، info graphics، خبرنامه های الکترونیکی، مطالعات موردی، پادکست ها، چکیده، پرسش و پاسخ مقاله ها ، عکس ها، وبلاگ ها، و غیره به دست آورد. اکثر این فرمت ها متعلق به کانال دیجیتال هستند.

بازاریابی محتوا دیجیتال یک فرآیند مدیریت است که از کانال های الکترونیکی برای شناسایی، پیش بینی و ارایه نیازهای محتوا برای یک مخاطب خاص استفاده می کند. این باید به طور مداوم به روز شود و به منظور تاثیر گذاشتن بر رفتار مشتریان افزوده شود.

بازاریابی محتوا می تواند از طریق رسانه های مختلف از جمله تلویزیون و مجلات تحویل داده شود و اشکال مختلفی از جمله مقالات، فتوشاپ، فیلم ها و بازی های آنلاین را بگیرد. استراتژی ممکن است با چندین نام متفاوت، از جمله تبلیغات تجاری، محتوای حمایت شده و یا تبلیغات بومی باشد.

طرح بازاریابی محتوا به سوالات زیر پاسخ خواهد داد:

 • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ این معمولا براساس بخش های بازار است و نوع خاصی از محتوا بخش های خاصی را هدف قرار می دهد.
 • از چه کانال هایی استفاده می کنید؟
 • چه معیارهایی برای سنجش موفقیت و ROI استفاده می کنید؟ 
 • چه منابعی دارید؟
 • چه چیزهایی را حل می کنید؟

استراتژی بازاریابی محتوا

راه های زیادی برای شروع کار در توسعه استراتژی وجود دارد. در اینجا، ما سه راه برای شروع ارائه خواهیم داد. ممکن است که شما برخی از این کارها را انجام داده باشید. در این مورد، تحقیق قبلی خود را بازنویسی کنید و آن را در اینجا استفاده کنید.

1.اهداف و معیارهای خود را تعریف کنید

شروع هر استراتژی جدید با دانستن اهداف شما در ذهن شما آغاز می شود. در بازاریابی محتوا، اهداف متعدد مشترک هستند و اغلب با انواع و کانال های محتوا مطابقت دارند. برای هر هدف، شما باید معیارهای مورد استفاده برای اندازه گیری موفقیت را تعیین کنید.

به عنوان مثال، یکی از اهداف بازاریابی محتوا شما ممکن است افزایش ثبت نام آزمایشی شما باشد. برای انجام این کار، شما می خواهید در ایجاد مطالعات موردی که در وب سایت شما منتشر شده است ، از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. مطالعه موردی شامل متن، عکس، PDF  و ویدیو قابل دانلود است. تیم فروش شما از لینک برای به اشتراک گذاشتن مطالعات موفق با مشتریان بالقوه استفاده خواهد کرد و تیم رسانه های اجتماعی شما از فرمت های رسانه ای مختلف برای تکرار مطالعه مورد استفاده استفاده خواهد کرد.

اهمیت سئو در کسب و کار اینترنتی
بیشتر بخوانید


2.
محتوای فعلی خود را بررسی کنید

اکنون محتوای شما کار می کند؟ اگر قبلا محتواي مارک داري داشته اید، مميزي محتوايي ​​را انجام دهيد تا به شما در درک آنچه که موفق شده ايد، کمک کند. ممیزی باید شامل لینک های واقعی و کانال های توزیع باشد.

شاید چند ویدیو تولید کرده باشید اما آنها فقط به YouTube منتشر شده اند. شما متوجه شده اید که مخاطبان به فیلم ها حساس هستند. در این مرحله، شما ممکن است متوجه شوید که چند ویدیو لینک های در زیرنویس ها که به افزایش بازدید وب سایت شما منجر می شود، ارائه دهید. این ویدیوها نه تنها تماشا می شدند، بلکه افرادی روی آنها کلیک کردند تا بیشتر بدانند. این کشف به طور بالقوه میتواند شما را به اضافه کردن پیوندهای بیشتر به نوشتارهای تان برای تبلیغات بیشتر کانالهای چندگانه هدایت کند. اگر درباره نحوه کارکرد ویدیوها در اجتماع کنجکاو هستید، ما یک راهنمای مفید در اینجا داریم.

اگر محتوای شما بیشتر از طریق کانال های رسانه ای تحت الشعاع قرار گیرد، انجام ممیزی رسانه های اجتماعی ممکن است برای شما سودمند باشد. به این ترتیب، می توانید ببینید کدام نوع محتوای خوب انجام شده و شباهت ها را تکرار می کند.

3.ترسیم سفر مشتری

برخی از انواع محتوا در نقاط سفر مشتری بهترین عملکرد را دارند. یک ویدیو عیب یاب محصول مفیدی خواهد بود که به شما کمک خواهد کرد. با این حال، به یاد داشته باشید که سفر مشتری شاید به خرید نرسد. گذشته از نقطه خرید، هنوز هم حفظ و پشتیبانی است که نیاز به بازاریابی محتوا نیز وجود دارد.


پیاده سازی و بررسی استراتژی بازاریابی محتوا

حالا که سه راه برای استراتژی خود در اختیار دارید، مراحل بعدی سند و پیاده سازی آن است. با اسناد و مدارک، شما می توانید راهی برای ارجاع و هدایت محتوای آینده خود داشته باشید.

بسیاری از تقویم های بازاریابی محتوا ، بازدیدهای محتوایی هستند که برای سال آینده برنامه ریزی شده اند. آنها اغلب با محتویات، نوع، مخاطب، مرحله مشتری و کانال توزیع (ها) همراه با تاریخ انتشار منتشر می شوند. هنگامی که تقویم را ایجاد کرده اید، هنوز نیاز به گوش دادن و توزیع آن دارید، و این جایی است که رسانه های اجتماعی نقش بزرگی ایفا می کنند. یک استراتژی بازاریابی محتوا در رسانه های اجتماعی شامل نظارت و انتشار اجتماعی است.

برای نظارت بر موضوعاتی که مخاطبان شما را مورد توجه قرار می دهند، از کلمات کلیدی مارکدار و گزینه های جستجو استفاده کنید تا ببینید چه کسی در مورد شما صحبت می کند و محتوا را برای توزیع مجدد در اختیار شما قرار می دهد. بازاریابی محتوا فقط شامل محتوای مارکدار نیست. این همچنین حاوی مطالبی است که در مورد شما یا اخبار مجاور صنعت منتشر شده است.

در نهایت، استراتژی های بازاریابی محتوا از کسب و کاری به کسب و کاری دیگر متفاوت است. توصیه های ارائه شده در اینجا به معنای یک چارچوب برای شروع استراتژی بازاریابی محتوا است، نه به عنوان قوانین مقدماتی. همانطور که این سفر را شروع می کنید، متوجه خواهید شد که برخی از استراتژی ها برای شما کار نمی کند و این درست است. داشتن اهداف تعریف شده و یک برنامه در دست، مسیر راه درست را نشان می دهد.

5/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها, , , ,

تیم ایده ال

بهترین آموزش های تولید محتوا

مشاهده پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرای صدای گرم شما هستیم. برای ارتباط و مشاوره، با ما در تماس باشید:۷ ۴ ۵ ۴ ۸ ۲ ۲ ۲ ۱ ۲ ۰

درباره ما

محتوا ایده ال بزرگترین مجموعه تولید محتوا که شامل تولید محتوای شبکه های اجتماعی تولید محتوای ویدیویی, استراتژی تولید محتوا, مشاوره تولید محتوا, تولید محتوای سایت, تولید محتوای صوتی و پادکست, تولید محتوای نشریات و مجلات, مشاوره در حوزه مارکنیگ است .

ارتباط با ما

 • تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۲۲۲۸۴۵۴۷
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۹۱۵۴۸۶۶۲۳
 • پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۵۲۳۷۸۶۷

اعتبار ما، افتخار ماست

ای نماد ستادساماندهی سرآمد